30 Ağustos 2016 Salı

AMD RX 490 ve DİĞER VEGA MİMARİLİ EKRAN KARTLARINI EKİM AYINDA GÖREBİLİRİZ


     Web sitesi Guru 3D'nin raporlarına göre AMD'nin yeni VEGA mimarili üst seviye ekran kartları Ekim ayının başlarında ortaya çıkacak.

   Ayrıca AMD Küresel Pazarlama ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden üst düzey bir yöneticinin Facebook'ta paylaştığı bir fotoğrafta bunu doğrular nitelikte. AMD bir kart almak için plan yapıyorsanız 2 ay içerisinde bir planlama yapabilirsiniz gibi görünüyor.

   AMD daha önceden Vega mimarili kartlarını Ocay ayı içerisinde çıkarmayı planladığını duyurmuştu fakat AMD'nin ekran kartları için izlediği yol haritasına baktığımızda kartların daha erken piyasada olduğunu görebiliriz. 

    Çıkış tarihinin Ekim ayı olduğunu söyleyen sadece Guru3d değil aynı zamanda VideoCardz.com sitesinde de bu tarihin beklendiğine dair haberi okuyabilirsiniz.

    Radeon RX 490 serisi ekran kartları Vega 10 mimarisi ile piyasada olacak. Vega 10 Hawaii/Granada mimarisinin yerine geçecek ve belkide GDDR5X belleklere sahip olacak. Eğer böyle olursa Vega 11 mimarili kartlar için HBM2 bellekleri AMD'den bekleyebiliriz.

  Tekrar hatırlamak için AMD'nin ekran kartı mimarisi yol haritasına aşağıdaki grafikten bakabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Oyuncu ve Oyun Sistemleri Albümü