6 Ağustos 2015 Perşembe

WINDOWS 10 NASIL YÜKLENİR?

Teknooda.net'te okuyun.
        Microsoft, uzun süredir test ettiği yeni işletim sistemi Windows 10 için geri sayımını tamamladı ve Windows 10 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahiplerinin ücretsiz olarak yükleyebildiği Windows 10 güncellemesi kademeli olarak indirilebiliyor. Peki, performans ve tasarımsal açıdan olmak üzere birçok yeniliği barındıran Windows 10 nasıl indirilir ve Windows 10 nasıl yüklenir?


         Windows 10 İndirme ve Yükleme: 

       Eğer lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahipseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırdıysanız; Denetim Masası>Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasınından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10 indir işlemine başlayabilirsiniz. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa biraz daha beklemeniz gerekiyor. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi bu güncelleme kademeli olarak sunuluyor. Ayrıca bir diğer merak edilen husus ise; Windows 7,8 ve ya 8.1 kullanıcılarının ücretsiz olarak Windows 10'a geçtikten sonra bir yıl süre ile kullanabilecekleri konusu. Ama merak etmeyin bir kere güncelledikten sonra Windows 10 sizin oluyor fakat bir senenin sonunda Microsoft belki güncelleme desteğini kesebilir. Bir diğer tarafta ise Preview / Önizleme sürümü kullanıcıları da haliyle Windows 10 tam sürümüne sahip olacaklar fakat Windows 10 kullandıkları sürece normal güncellemeler haricinde önizleme güncellemelerinide alacaklar. Windows 10'da güncellemeleri kapatma özelliğinin bulunmadığınıda belirtmek isterim. Sadece Enterprise sürümünde güncellemeyi öteleme özelliği bulunuyor.
        
         Windows 10 Güncellemesi için Kaç GB Alan Gerekli? 

         Windows 10 güncellemesi 3 GB boyutunda. Güncellemeyi yüklemek için bilgisayarınızda 3 GB’dan fazla yer olması gerekiyor. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye yüklediyseniz; Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları silmeniz gerekebilir. Yetersiz depolama alanına sahip kullanıcılar Windows 10 indir işleminde sorunlar yaşayabilir. Eğer Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip değilseniz Windows 10 için önümüzdeki aylarda kutulu sürümler de yayınlanacak. Mağazalardan Windows 10’u satın alarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda Windows 10'un Usb'den kurulacak şeklinde kutulu sürümmünüde görebileceğiz. Windows 10 güncellemesinin C:\$Windows.~BT dosya konumuna indiğini belirtelim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Oyuncu ve Oyun Sistemleri Albümü